Bardka jednadvacátého století

Už to nemůžu dál vydržet – a musím to říct nahlas a všem:

Jsem bardka.

Na italské cestě ke mně mezi psaním Zápisků přišlo toto poselství:

To slovo je tak magické, že jsem k němu dlouhou dobu cítila hlubokou úctu a neodvažovala jsem se ho použít. Tedy – alespoň ne, abych jím popsala sama sebe.

Nyní jsem ale dospěla do bodu, kdy už to udělat můžu. Co se změnilo? Vytrvala jsem. Nenechala jsem se zastrašit jeho velikostí a zbavila jsem se všech předpokladů ega, které mě od něj odrazovaly. Našla jsem odvahu neposlechnout strachy a uvěřila jsem, že mohu být nositelkou něčeho tak moudrého a posvátného.

Kdo je to bardka?

Každá duše je bardem – a je jen na nás, jestli necháme své tělo, aby ji následovalo. Bard je ten, kdo přivádí do světa božskou inspiraci, stává se jejím nástrojem a nechává sebou promlouvat to, co chce být řečeno, ztvárněno.

Bard je umělec, ale ne nutně proto, že tvoří umělecká díla – proto, jak přistupuje k celému životu. To jeho život je jeho plátnem, notovou osnovou, papírem…

Bard je člověk, který pracuje s příběhy a hlubokými pravdami světa, cítí a vnímá, reaguje.

Komunikuje – s rostlinami, stromy, zvířaty, ptáky, s lidmi. Zpívá a tančí, píše a hovoří – a v jeho projevu se skrývá mnohem víc, než je on sám schopen vysvětlit.

V ženské podobě je to plynutí a splynutí ještě intuitivnější, ještě něžnější, jemné jako jarní vánek. Nerozumím všemu, co se skrze mě rodí, ale mám plnou důvěru v koloběh života a jeho krásu, dobrotu, záři.

Odevzdávám se vyššímu smyslu a tvořím, abych hladila lidské duše, naplňovala je klidem, láskou a pochopením.

Největší výzvou je pro mě právě ona důvěra v samotnou inspiraci a vzdání se veškeré kontroly mysli. Nejtěžším a posledním krokem bylo přijetí skutečnosti, že neznám argumenty na mnoho věcí, které dělám, píšu, předávám. Že neumím vše přesně vysvětlit a říct jasně svým naslouchatelům, co co znamená. To je zdánlivá slabost v rychlém světě založeném na rozumu.

Na cestě Itálií jsem ale prošla hlubokými prožitky, které ve mně nastavily nesmírný klid. Tuto svou cestu jsem zachytila v Italských zápiskách, aby mohla inspirovat i ostatní. Pokud jsi na ni zvědavá, najdeš ji tady >> .

Díky ní jsem našla jistotu, že není třeba nic vysvětlovat. Vše je otázkou interpretace.  Já tvořím, ztvárňuji a důvěřuji, ty čteš a čerpáš inspiraci. To je koloběh života. To je přijmutí odpovědnosti.

Večery příběhů u krbu

V Itálii jsem taky dostala nádherný nápad, jak svoje bardství zhmotnit a podělit se o inspiraci s ostatními. A tak jsem ho rovnou pustila do světaVečery příběhů u mě doma u krbu.

Více informací najdeš tady >>

Je to daleko? Nevadí!

Pokud nemůžeš dorazit, přečti si v den našeho večera nějakou báseň, příběh nebo článek – naše příběhy k tobě budou promlouvat skrze cizí slova.

Kdyby jsi chtěla prozkoumat, co se ukrývá v tobě a jakou sílu ti nabízí italské slunce, podívej na moje Italské zápisky – věřím, že i tobě otevřou nové dveře k vlastní síle. Najde je tady >>

Květa Oakland
Jsem čarodějka odhodlaná měnit svět - nejdřív svůj a potom celý. Rozhodla jsem se žít naplno a sdílet svou cestu s ostatními,

Sdílím své každodenní postřehy >>, tvořím inspirativní videa >> a jinak jsem právě tam, kde je mě zrovna potřeba.

Více o mně se dozvíš tady>>
Komentáře