Hluboký vnitřní klid – poslání ženy

Věřím, že posláním ženy je vytvořit v sobě hluboký klid, mír a lásku ke světu.

Když v sobě tyto pocity rozvineme a zabydlíme, můžeme jimi naplňovat, podporovat a zahrnovat celou svou rodinu, okolí a potažmo svět.

Ten klid v sobě nemusíme cítit neustále, ale každá žena by měla znát cesty, jak si ho navodit, jak se do něj vrátit, a měla by si být natolik vědoma sama sebe, aby vnímala, kdy potřebuje do ústraní, schovat se sama do sebe.

Kdy si potřebuje vytvořit prostor, aby tento klid znovu ucítila, znovu se jím naplnila a znovu mohla vyrazit do světa, který je rychlý a stresující, a dokázala si v něm tento hluboký vnitřní klid uchovat. A tento klid nutně neznamená jen pomalost nebo pasivitu. Naopak – veškerá akce a nadšení by jím mělo být podpořeno a mělo by z něj pramenit.

Myslím, že to je něco, co by se dívky měly učit během dospívání, co by měla dostat jako takovou základní výbavu nové ženy: prostor pro zkoumání toho, co mě konkrétně do takového stavu přivádí, čím se mohu dobíjet a jak nabírám síly.

V naší společnosti se dospívající dívky a mladé ženy ničemu takovému neučí. Přitom věřím, že každá žena si zaslouží bezpečné prostředí, ve kterém může prozkoumat své vlastní hranice a najít, kde se tento její vnitřní klid nachází, jak funguje a reaguje s okolím.

Takové prostředí, kde je bezpečné objevovat své vlastní síly i slabiny, mohou ženě poskytnou opět jen ženy. Ženy, které stejně jako ona hledají každý den, jak si svůj klid udržet, jak ho rozvíjet, jak jím oblažovat sebe i své blízké. Ženy, které ví, jak je to někdy těžké a náročné, ale zároveň jsou si jisté, že to stojí za to.

 

Právě takový prostor tvoříme s Hankou Uřídilovou a dalšími ženami, které se sejdou na roční Cestě vědomé ženy.

Je to místo, kde jsi v bezpečí, kde můžeš objevit, jaké to je, mít vnitřní klid a důvěřovat, a zároveň poskytovat druhým podporu.

Je to místo, kde společně tvoříme a necháváme se vést, dovolujeme si plynout a neohlížet se na čas. Neučíme se něco konkrétního, ale každá pronikáme do svého vlastního osobního poznání, abychom se o něj mohly společně dělit a obohacovat se navzájem.

Možná jsi nikdy nezažila bezpečnou náruč, kde se můžeš projevovat jakkoliv potřebuješ, a tak si ji ani nedovedeš představit. Možná se ti zdá děsivá, nereálná nebo nesmírně trapná – to všechno je v pořádku. Když totiž sebereš dost odvahy a ochutnáš ji na vlastní kůži, nebudeš chtít zpět.

Ze srdce Tě zvu, milá, krásná ženo, aby ses k nám připojila na dalším ročním cyklu, který začíná v březnu 2018. Pokud někde v nitru toužíš po spojení duší a vnitřním klidu, pak najdeš to, co hledáš.

Přihlásit se můžeš přes formulář tady >> nebo na mailu hanauridilova@seznam.cz.

A moc s přihláškou neváhej – abychom zajistily pocit bezpečí a prostoru pro všechny, počet žen ve skupině není neomezený.

S láskou,
Květa

Květa Oakland
Jsem čarodějka odhodlaná měnit svět - nejdřív svůj a potom celý. Rozhodla jsem se žít naplno a sdílet svou cestu s ostatními,

Sdílím své každodenní postřehy >>, tvořím inspirativní videa >> a jinak jsem právě tam, kde je mě zrovna potřeba.

Více o mně se dozvíš tady>>
Komentáře