Každý den je dnem Země :)

Dnes slavíme den Země. Svátek života a krás, které nám naše planeta přináší. Připomínáme si, že je třeba o ni pečovat a snažíme se upoutat pozornost na to, že její zdroje nejsou nekonečné.

Den Země se  stal největším sekulárním svátkem, který slaví lidé společně na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost,“ praví wikipedie.

Je krásné, že se lidé po celém světě bez ohledu na své osobní názory a životy sejdou, aby oslavili Zemi. Chtěla jsem se k oslavám přidat s nějakým moudrým článkem či postem na Facebook. Nějak jsem ale stále nemohla najít ta správná slova.

Chtěla jsem vymyslet nějakou chytrou výzvu typu „co dnes uděláš pro Zemi“, „jakou věc ve svém životě změníš, abys zatěžoval Zemi o něco méně“ nebo „uvědom si dnes, co všechno ti Země přináší a oslav to“. Lámala jsem si hlavu s tím, co dneska na ten významný den Země udělám já… a pak mi to došlo:

Každý den je dnem Země.

Připomnělo mi to rozhovor medvídka Pú a Prasátka:

Každý den je příležitostí poděkovat planetě, která je naším domovem, krmí nás, poskytuje nám prostor  a možnosti k neuvěřitelným zážitkům. Každý den je oslavou veškerého života a péčí o něj.

A tak vám dnes nic chytrého říkat nebudu a místo toho se s vámi podělím o dva krásné citáty, které se mi propojily v mysli a zdá se mi, že to celé vystihují naprosto přesně.

Zvu vás, abyste si uvědomili, že každý den můžeme udělat něco, co naší planetu posílí a ulehčí jí. Neodkládejme to na speciální dny – není na co čekat.

Krásný den Země všem ♥

S láskou,
K.

Květa Oakland
Jsem čarodějka odhodlaná měnit svět - nejdřív svůj a potom celý. Rozhodla jsem se žít naplno a sdílet svou cestu s ostatními,

Sdílím své každodenní postřehy >>, tvořím inspirativní videa >> a jinak jsem právě tam, kde je mě zrovna potřeba.

Více o mně se dozvíš tady>>
Komentáře