Levandulová detoxikace – těla i myšlení

O účincích levandule už jste nejspíš slyšeli – uklidňuje, uvolňuje, léčí a prociťuje. Věděli jste ale, že z vás může vytáhnout spoustu napětí, podrážděnosti, toxinů a škodlivin?

Mám pro vás tip na jednoduchou voňavou proceduru, která má neuvěřitelné účinky. Poprvé jsem ji vyzkoušela při cestách po Itálii, když jsem se potřebovala zbavit velkého strachu, a její síla mě naprosto nadchla. O tom, co jsem prožila, píšu v Italských zápiscích, takže pokud taky pracujete s nějakým strachem, můžete se nechat inspirovat.

K levandulovému očištění potřebujete:

 • levandulový esenciální olej
 • teplé ponožky
 • chvíli klidu a soustředění

Proceduru proveďte večer, kdy už vás nečekají žádné povinnosti a můžete si z ní udělat klidný rituál. Ideální před spaním.

Postup je následující:

 1. Dejte si teplou sprchu, při které se uvolníte a představíte si, jak se ve vašem těle rozprouďuje vše, co potřebuje pohyb. Nepoužívejte umělé sprchové gely, pouze přírodní mýdlo či vodu.
 2. Jakmile se vaše tělo prohřeje, chvilku zavřete oči a soustřeďte se na to, jak z vás voda odnáší všechno napětí. Po chvíli se vysprchujte studenou. Tak se nastartuje vás metabolismus.
 3. Vylezte ven, osušte se a najděte si pohodlné místa, kde si chvilku sednete, zavřete oči a začnete se soustředit na své tělo. Vnímejte pocity, které v těle máte.
 4. Soustřeďte se na svá chodidla. Můžete je jemně promasírovat, rozproudit v nich krev.
 5. Pak do nich jemně vmasírujte levandulový olej, do celé plochy chodidel i mezi prsty. Vnímejte, jak se vsakuje do prohřáté kůže a proniká až tam, odkud je třeba vytáhnout něco nepotřebného.
 6. Nasaďte si teplé ponožky, které vás budou zahřívat celou noc. Levandule bude přes noc působit a vytáhne z vás všechno, co už nechcete.
 7. Běžte spát a užíjte si vůni levandule, která zahalí celý pokoj.
 8. Ráno sundejte ponožky, dejte je na vyprání a nohy osprchujte studenou vodou. Pokud máte příležitost vyjděte ven naboso a projděte se po zemi (i když může být studená).

 

Během noci s levandulovým zábalem na nohou se vám mohou zdát různé poutavé sny nebo noční můry. Nebojte se to se z vás pouze odplavují strachy, nejistoty, stres a nepříjemnosti. Dejte jim volný průchod a už se nevrátí : )

Tohle kouzlo můžete provádět i při známkách nachlazení či bolestech hlavy.

Krásné levandulování všem ♥

Květa Oakland
Jsem čarodějka odhodlaná měnit svět - nejdřív svůj a potom celý. Rozhodla jsem se žít naplno a sdílet svou cestu s ostatními,

Sdílím své každodenní postřehy >>, tvořím inspirativní videa >> a jinak jsem právě tam, kde je mě zrovna potřeba.

Více o mně se dozvíš tady>>
Komentáře