Síla ticha a cesta za sny

Je tomu přesně rok a den, co jsem napsala do svého online zápisníku první článek. Ve zkratce: byl o tom, jak jsem se potřebovala stáhnout do sebe, abych mohla začít promlouvat to, co má skutečný smysl.

Připadá mi to moc příznačné a krásně cyklické: už několik dní cítím touhu něco nového sepsat, hlavou mi víří inspirace a spousta věcí, co bych chtěla do světa vyslat. Ale ještě nenastal správný čas. Ještě to není kompletní.

Důležitost ticha a zastavení

Chtěla bych dnes jen krátce zdůraznit důležitost ticha a doplnit tak svoje vlastní slova z článku minulého roku (který v případě zájmu najdete tady>>)

Naše společnost není nastavená na zastavení. Jsme zvyklí, že pokud se něco neděje, je něco špatně. Neustálý výkon, a když odpočíváme – odpočíváme aktivně. Když se učíme – učíme se aktivně. Když sbíráme inspiraci – sbíráme ji aktivně. A když říkám aktivně, myslím tím především aktivitu spojenou s fyzickým světem a akcí v něm.

Je to ale opravdu cesta k úspěchu?

Malá kapka inspirace tady a teď

Pojďme společně prožít malý experiment:

  • Zkuste si položit otázku, jak se cítíte, když nic neděláte.
  • Jak vám je?
  • Jak dlouho to vydržíte?
  • Kdy ucítíte nutkání začít zase něco dělat?
  • Jaké myšlenky jsou s nicneděláním ve vaší mysli spojené?

Pokud máte chuť, napište si odpovědi do svého deníku, na papír, věnujte této otázce čas a nechte ze sebe vyplout všechno, co potřebuje být viděno a slyšeno. Vyplatí se to.

Moje zkušenost

S „nicneděláním“ a prostým bytím experimentuju už pár let – pokaždé jsem ale zas a znovu překvapená, že se stále snažím být aktivní víc než je třeba. Mám pocit, že se vracím v kruhu a pokaždé mohu ještě o kousek víc rozvolnit svoje aktivity.

Věřte mi, někdy je to docela nářez, protože mi hlava a motivační citáty znovu a znovu opakují, že

„pro splnění snů je potřeba něco dělat“

Ale víte co? Je hooodně, ale opravdu hooodně podstatné, co si každý představujeme pod tím pojmem „něco“.

Já jsem se třeba konečně rozhodla přijmout, že pro mě to znamená hodně času osamotě, bez lidí. Hodně času stráveného tváří v tvář vlastní bolesti a hodně času, kdy mám ve všem zmatek.

Už nevěřím tomu, že jsou to brzdy. Naopak. Každý pocit, který se ve mně objeví, každý střípek, co touží po mé pozornosti, každá chvíle, kdy potřebuji jen tak dýchat a nic víc nedělat – to je to „něco“ co dělám na cestě za svými sny.

A jak to máte vy?

Co pro vás znamená dělat „něco“ pro splnění vašich snů? Dokážete uznat, že i zdánlivé nicnedělání je opravský krok kupředu?

Podělte se se mnou a ostatními v komentářích, ať si můžeme být inspirací ♥

Květa Oakland
Jsem čarodějka odhodlaná měnit svět - nejdřív svůj a potom celý. Rozhodla jsem se žít naplno a sdílet svou cestu s ostatními,

Sdílím své každodenní postřehy >>, tvořím inspirativní videa >> a jinak jsem právě tam, kde je mě zrovna potřeba.

Více o mně se dozvíš tady>>
Komentáře