Tekuté Slunce (lektvar na prohřátí a uzdravení)

Možná to taky znáte: s prvními slunečními paprsky se ve vás jakoby rozpučí touha po jaře, začnete se otvírat, vykračovat kupředu, rozbíhat se – a pak bum! a přijde ochlazení. Někdy tento zlom ucítíte jen jako pocit otrávenosti, jindy se nemůžete zahřát, a někdy se projeví jako nemoc.

Všechno jsou to stupně toho stejného – naše tělo nám dává najevo, že ještě není čas upalovat kupředu. Ještě je zima. Zůstaň ještě doma, v teple, v sobě, v klidu – říká nám. A čím víc ho neposloucháme, čím víc zabíráme, tím intenzivnější volání si zvolí.

Často nás taková nemoc ještě více otráví nebo rozhodí, začneme si ji vyčítat, nadávat si, zlobit se na sebe… a to je snad to nejhorší, co můžeme udělat. Vždyť naše tělo se s námi jen snaží navázat kontakt, přiblížit se, říct nám něco, pamatujete?

Tekuté slunce

Podělím se s vámi o jeden zázračný lektvar, který používám, když se rozhodnu svému tělu věnovat zaslouženou pozornost po fyzické i duchovní stránce.

Na jeho přípravu potřebujete úplně „obyčejné“ věci:

  • oblíbený čaj, který vám dělá radost (zázvorový, lipovo-heřmánkový, kurkumový, černý, zelený…)
    Já si teď nejvíc užívám indické Chaie – třeba jako ty na Chai latte, ale bez mléka
  • citron (ideálně bio a krásně žluťounký)
  • med (ideálně domácí, od včelek, co jsou milovány)

Návod je prostý: uvařte svůj oblíbený čaj podle návodu či intuice do velkého hrnku, přidejte nejdříve dvě velké lžíce medu a potom polovinu vymačkaného citronu. (Množství medu a citronu upravte podle vlastní chuti.)

Tip: hrnek si můžete předtím čajem vyhřát horkou vodou – tak vydrží tekuté slunce déle teplé.

Síla pozornosti – lék pro tělo

I když je návod jednoduchý, jeho síla spočívá ve vaší pozornosti (pamatujete – to je to, co vaše tělo potřebuje). Věnujte proto každému kroku tolik pozornosti, kolik můžete a chcete.

Všímejte si všeho, co pro přípravu svého čaje děláte – jak se ohřívá voda, jak ji lijete a ona proudem stéká, jak se med rozpouští v teplém čaji, jak čaj mění barvu po přidání citronu… a spousta dalších maličkostí, které jsou magické.

Můžete připojit také čarovné formulkypoděkování včelkám za med, představu slunečních paprsků, které citrony vsřebaly a teď vám předávají… můžete šeptat přání: ať mi tento čaj ukáže, co moje tělo potřebuje, a´t vyléčí všechno, co je bolavé a ztuhlé… Nechejte se vést svou vlastní inspirací.

Pití tekutého Slunce

Tohle je ta nejčarovnější část celého procesu. Až bude lektvar hotový, zalezte si s ním do postele pod peřinu, ke krbu, nebo na gauč pod deku – najděte si místo, kde vám bude pohodlně, kde nebudete rušeni, a hlavně, kde bude teplo.

Bude to právě vaše vlastní pozornost,
kterou tento nápoj roznese do vašeho těla,
kterou vás prohřeje a uzdraví.

Podržte hrnek v dlaních a zavřete oči. Vnímejte, jak vás prohřívá, jak voní, jak vás léčí pouhou svou přítomností. Když se napijete, všímejte si, jak teplá tekutina putuje do vaše nitra a během své cesty hladí každou buňku, co potká. Prohřívá ji, uvolňuje.

Můžete cítit, jak se usazuje ve vašem středu, trávícím traktu, a s každým dalším lokem sílí. Vytváří ve vás zářivé Slunce, které k sobě přitahuje všechno neharmonické, stažené, zamrzlé, bolavé… všechny buňky ve vašem těle se nechávají zalívat jeho teplem a světlem…

Všímejte si jakýchkoliv zpráv v podobě pocitů, bolesti, uvolnění, emocí, slov, obrazů… které vám vaše tělo během tohoto procesu pošle. Přijměte je a nechejte se jimi vést – možná objevíte něco, co jste už dlouho hledali.

Tip: můžete na chvíli otevřít oči a pozorovat čaj v hrníčku. Mně dělává to, že jakoby pulzuje – vidím, jak se hýbe, jak v něm víří částečky medu a vypadá to skutečně jako pulzující povrch Slunce. Je to náádhera! A jsem docela zvědavá, jestli se to bude dít i vám.

Vyzkoušeli jste tento lekvar? Jaké to bylo? Co vám přinesl?

Sdílejte ho se svými blízkými – ať v sobě nosíme Slunce všichni.

Květa Oakland
Jsem čarodějka odhodlaná měnit svět - nejdřív svůj a potom celý. Rozhodla jsem se žít naplno a sdílet svou cestu s ostatními,

Sdílím své každodenní postřehy >>, tvořím inspirativní videa >> a jinak jsem právě tam, kde je mě zrovna potřeba.

Více o mně se dozvíš tady>>
Komentáře