Uprostřed… (magické slovo)

Uprostředuprostřed lesa… uprostřed těla… uprostřed srdce… uprostřed temnoty i uprostřed světla…

Fascinují slovo, nemyslíte?

V posledních měsících mám neustále pocit, že moje básně a příběhy mají začínat právě tímto slovem – uprostřed. Jednou, když jsem seděla uprostřed lesa, rozjímala jsem nad tím, proč mě to slovo tak přitahuje.

Než vám povím, jaké myšlenky jsem zažila, zkuste se na to slůvko sami na chvíli naladit

Jaký z něj máte pocit? Co ve vás vyvolává?

Dejte si čas, zavřete oči a zkoušejte doplnit nejrůznější slova – uprostřed čeho všeho se nacházíte? Můžete nacházet? Chtěli byste se nacházet? Jak se cítíte, když jste uprostřed?

Vezměte si tužku a papír a sepište všechny svoje pocity, ponořte se do asociací, které se s tím slovem objevují ve vaší mysli, a nechejte svou ruku, aby volně zachytila všechna zjištění, která jsou pro vás nyní podstatná.

A pokud budete chtít, podělte se se mnou i s ostatními o své vhledy dole pod článkem v komentářích

A teď moje slíbené zamyšlení:

Uprostřed je místo „mezi“. Místo, které je je prázdné, kde nic není – nebo naopak místo ve středu veškerého dění. Uprostřed je prostor mezi věcmi i bod, ve kterým se prolínají.

Při myšlence na to, že jsem uprostřed něčeho, si uvědomuji svou pozici. Uvědomuji si, kde se nacházím, co mě obklopuje. Čeho jsem středem, co se ve mně setkává a prolíná a čemu dávám prostor.

Jsem bodem uprostřed neuvěřitelného kolosu, jsem Sluncem své vlastní galaxie. Jsem výsledkem světa okolo. Světa, který si přitahuji a tvořím. Vše se mně spojuje a tvoří celek. Jsem středem.

Střed je fascinující místo.
Bod, který nám pomáhá udržet pozornost, neztratit se v chaosu.

Když zaměříme svou pozornost na střed, třeba na plamen svíčky, na jeden konkrétní bod na horizontu, můžeme cítit klid a zastavení. Jako když uděláme otáčku kolem své osy a pohledem se vrátíme na místo, ze kterého jsme vyrazili.

Střed nás ukotvuje. Je záchytným bodem. Výchozím bodem i bodem návratu.

A to nejkouzelnější je, že je všude. Může být kdekoliv – jakýkoliv bod se stává středem. Jakýkoliv bod se může stát naším bezpečím, naším klidem a uvolněním. Jen na něj upnout svou pozornost…

Kde máte vy svůj střed?

Čemu jste středem? Uvědomujete si, že se kolem vás odehrávají příběhy, toulají lidé a vyskytují situace uprostřed, kterých žijete? Jste spokojení tam, kde děláte střed? Nebo je potřeba posunout se dál? Napište mi o tom – už se nemůžu dočkat!

Pro potěchu duše přidávám i báseň na toto téma – je tady >>

Pokud tě zajímá, jak nás ovlivňují slova a jak se s nimi dá čarovat, stáhni si eBook Život jako z románu (co si sama napíšu). Je zdarma a najdeš v něm kopu inspirace, jak si pomocí slov vytvářet svůj svět – stáhni ho tady>>

Květa Oakland
Jsem čarodějka odhodlaná měnit svět - nejdřív svůj a potom celý. Rozhodla jsem se žít naplno a sdílet svou cestu s ostatními,

Sdílím své každodenní postřehy >>, tvořím inspirativní videa >> a jinak jsem právě tam, kde je mě zrovna potřeba.

Více o mně se dozvíš tady>>
Komentáře