Uzlíky času

Setkání pořádané absolventy waldorfské ZŠ v Brně.
Pro všechny bývalé i současné žáky, učitele a rodiče.

O vzniku projektu

Projekt Uzlíky času vznikl na začátku roku 2017. Někdy v únoru jsem se potkala se svou waldorfskou spolužačkou Sue Ševčíkovou a po odpoledni povídání nám bylo oběma jasné, že toho máme společného mnohem víc, než se na první pohled může zdát.

Tak začala naše cesta zkoumání, co všechno nám náš alternativní základ v podobě devíti let na waldorfské základní škole přinesl.

Velmi brzy jsme si uvědomily, že jednou z nejdůležitějších kvalit, kterou nyní ve svých životech postrádáme, je komunita a spolupráce. Pocit, že jsme v tom společně, že se máme o koho opřít, že někam patříme.

A tak jsme se nadchly pro myšlenku, že uzavřeme kruh a jako absolventky první waldorfské třídě v Brně spustíme zpětnou vazbu a znovunavážeme kontakt se školou, svými bývalími spolužáky, rodiči, ale také novími podobně laděnými lidmi.

Prvním krokem se stalo setkání Uzlíky času, které se uskuteční 16. září 2017 na WZŠ v Brně. Samy jsem zvědavé jaké další kroky a možnosti přinese.

O prvním setkání 16. září 2017

O iniciátorkách projektu

Jmenujeme se Květa (Kaláčková) Oakland a Zuzka Sue Ševčíková a jsme absolventky první waldorfské třídy v Brně.

Škola nás bavila, ale hlavně nás bavila naše třída, kde jsme se věnovaly nejrůznějších aktivitám a pomáhali si navzájem. Zuzka třeba vedla populární Klub Tetek, do kterého se chtěl každý dostat, a Květa se nebála hájit zájmy svých spolužáků i před učiteli 🙂

Na základce jsme se kamarádily, ale naše skutečné poutu vzniklo až na začátku roku 2017. To jsme se potkaly skoro po devítit letech od toho, co jsme opustily devátou třídu, a daly se do povídání...

... a povídáme si do dneška. Pořád je totiž o čem!

Tohle naše nadšení ze znovunalezeného přátelství, které kdysi bylo/nebylo, jsme se rozhodly sdílet s ostatními a uspořádat první setkání bývalých i současných žáků, učitelů, rodičů a dalších příznivců waldorfské školy v Brně.

Myslíme si, že je velká škoda nemluvit o tom, co nám waldorfské vzdělání přineslo a jak nás formovalo.

Kontaktuj nás

Zaujala tě naše myšlenka zpětné vazby a znovunavázání spolupráce?

Napiš nám, co si o ní myslíš, jestli se chceš přidat, nebo jestli se chceš o tomto projektu dozvědět více - těšíme se na to!