Z deníku #1 – Natěšené sněženky

Ráno jsem se vypravila do zahrady nasbírat kytičky sněženek jako dárek pro ženy z rodiny na rodinný oběd.

Vyšla jsem ven a bylo NÁDHERNĚ! Sluníčko svítilo, kytičky zářily štěstím a kočičky řádily jako šílené. Milují, když s nimi chodím ven – ukazují mi, co všechno umí, jak šplhají po stromech, skáčou sem a tam, vyhřívají se a pomáhají mi. Mám ráda ten pocit, že svou přítomností měním tu jejich. Jsem pro ně důležitá, dělám jim radost.

Sněženek je v zahradě tisíce – trs tuhle a pak zas támhle. A dneska všechny volaly po mé pozornosti – každá chtěla být vpletená do kytičky, která udělá jednu ženu na světě šťastnější.

Nejdřív jsem tomu moc nevěřila, říkala jsem si: přece je podivné, aby chtěly být uříznuté, ale když jsem přestala vymýšlet a začala místo toho naslouchat, moje mysl se rozběhla obrovskou rychlostí a pochopila.

Když s přírodou zacházíme něžně, s pokorou a láskou, není pro ni větší radosti, než dělat radost nám – lidem.

Chvíli jsem nemohla tomu hlubokému pocitu ani uvěřit. Měla jsem tuhle informaci již dávno, ale dnes jsem ji skutečně cítila v celém rozsahu. Měla jsem pocit, že jsem objevila celý Vesmír!

Ty sněženky byly jako malé děti, které touží po pohlazení, po lásce, po pozornosti. Touží učinit své blízké šťastnými, obdarovat je svou přítomností, nabídnout ji vše, co v sobě mají. Je to tak čistá energie, otevřená, upřímná a bezelstná.

Byly tak natěšené, že mohou rozzářit tváře lidí, že budou darovány z lásky druhým, že jsem nakonec obcházela zahradu a s vděčností děkovala těm, které tam zůstaly, a vysvětlovala jim, že už mám květin dostatek. Že i jejich čas přijde, aby obdarovaly svou krásou lidské duše, že mě rozzařují už tím, že jsou.

Svítily radostí, když jsem jim říkala, že jim děkuji za tu krásu, co přináší, hrdě se pnuly a jiskřily. Ještě teď mi svítí v srdci – a to uplynul celý den!

Ta přirozená touha dělat život druhých krásnější…

Květa Oakland
Jsem čarodějka odhodlaná měnit svět - nejdřív svůj a potom celý. Rozhodla jsem se žít naplno a sdílet svou cestu s ostatními,

Sdílím své každodenní postřehy >>, tvořím inspirativní videa >> a jinak jsem právě tam, kde je mě zrovna potřeba.

Více o mně se dozvíš tady>>
Komentáře